Web site adresimiz: https://www.emoteknoloji.com

Emo Engelli Malzemeleri ve Teknolojileri San. Dış. Tic. Ltd. Şti. olarak gizliliğinize son derece ihtimam gösteriyoruz. Bu cihetle veri güvenliğinizi titizlikle sağlıyoruz. Size, hangi verileri topladığımızı ve veri toplamamızın amaçlarını, verilere dair haklarınızla alakalı olarak tenvir etmek maksadıyla işbu Gizlilik Politikası adlı metni hazırladık. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen size daha iyi bir deneyim sunabilmek için bu gizlilik politikasını okuyarak onay veriniz.

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Mağazamızda verilen tüm servisler ve www.emoteknoloji.com adresinde kayıtlı Emo Engelli Malzemeleri ve Teknolojileri San. Dış. Tic. Ltd. Şti. firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir. 
 
Firmamız, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir. 
 
Üyelik veya Mağazamız üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Mağazamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır. 
 
Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir. 
 
Mağazamız üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından mağazamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
 
Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
 
Firmamız, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.
 
Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

HANGİ KİŞİSEL VERİLERİ TOPLUYORUZ VE NE AMAÇLA TOPLUYORUZ?

1. İNTERNET SİTELERİ VE BAĞLANTILAR

Web sitemizdeki içerikler, üçüncü kişileri ihtiva eden birtakım bağlantılar içerebilir. Bu siteler Gizlilik Politikasına mündemiç değildir. Mezkur sitelere ilişkin hiçbir sorumluluk deruhte etmemekteyiz. Bu gibi sitelerle verilerinizi paylaşmadan önce onların bu husustaki Gizlilik Sözleşmelerini okumanız gerekir.

2. VERİLERİN TOPLANMASI

Sitemiz vasıtasıyla iletişim ve sipariş formlarını doldurmanız ve/veya canlı destek hattını iletişim bilgilerinizi girerek kullanmanız ya da yorum bölümüne yazmanız halinde; bize ad, soyad, eposta adresi ve telefon numarası gibi verilerinizi kayıt etme hakkı tanırsınız. Bu gibi kanalları kullanarak IP adresinize erişim izni de vermiş olursunuz.

Yazışmalarda belirteceğiniz her türlü bilgiyi, örneğin; çalıştığınız sektör, firma adı, departman ve ünvan gibi, bize işleme izni vermiş olursunuz. Ürün alım aşamasında bizimle direkt olarak paylaştığınız telefon numarası, kredi kartı ve banka hesap bilgileri gibi verilerinizi ise saklamaktayız.

Engelli Malzemeleri Ofisi (Emo Teknoloji) eğitimlerine online olarak katılım gerçekleştirmeniz halinde networking özelliğinden yararlanmak kastıyla -eğer herkese açık olarak belirlediyseniz- ad, soyad, çalıştığınız şirket, ünvan gibi kişisel bilgileriniz eğitim süresince diğer katılımcılar tarafından görülebilir. Networking özelliği çerçevesinde bir video görüşmesi gerçekleştirmeniz halinde ise yalnızca bu video görüşmesinin yapıldığı bilgisi sistemimizde işlenecek ve kayıtlarımızda yer alacaktır.

3. KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Firmamız, sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
 
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamiz tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.
 
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. 
 
Not: İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.

4. MAİL ORDER KREDİ KART BİLGİLERİ GÜVENLİĞİ

Kredi kartı mail-order yöntemi ile bize göndereceğiniz kimlik ve kredi kart bilgileriniz firmamız tarafından gizlilik prensibine göre saklanacaktır. Bu bilgiler olası banka ile oluşubilecek kredi kartından para çekim itirazlarına karşı 60 gün süre ile bekletilip daha sonrasında imha edilmektedir. Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır. 
 

5. ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Mağazamız,  web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Firmamız, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Mağazamızın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz. 

6. İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;
1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
2.Mağazamızın kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
3.Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
4.Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 

7. E-POSTA GÜVENLİĞİ

Mağazamızın Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

8. TARAYICI ÇEREZLERİ

Firmamız, mağazamızı ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.
 
Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.
 

9. VERİLERİN KULLANIMI

Önceki maddelerde anlatıldığı usul ile edindiğimiz bilgileri sizlere daha iyi hizmet sağlamak gayesiyle reklam kampanyaları oluşturmak, ürün katalogları, haber bültenleri tasarlayıp, sisteme kayıtlı kullanıcılara bunları düzenli olarak göndermek, kullanıcı hesabınızı aktif etmek ve devamlılığını sağlamak, internet sitemizdeki tüm özelliklerden kolaylıkla istifade edebilmeniz, ilgi alanlarınıza göre ürünlerin tanzimi, faturaların düzenlenmesi ve satış sonrası hizmetlerin sağlanması adına kullanıyoruz. Bu kullanımımızın meşru ve yasal müstenidi; bir sözleşmenin bina edilmesi ve icrası, hukuki sorumluluklarımızı yerine getirmemiz, ilgili mevzuatlarda bunların açıkça öngörülmesidir.

IP adresiniz, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’dan kaynaklanan yasal yükümlülüğümüze istinat ederek toplanmaktadır ve bu yordam ile saklanır.

10. VERİLERİN SAKLANMA SÜRESİ

Sitemize kayıt olduğunuz, haber bültenimize katılımınızın devam ettiği sürece paylaştığınız veriler saklanır. IP adresiniz ise sistemlerimizde 2 sene boyunca saklanmaktadır. Online eğitim üzerinden katılım sağlamanız halinde bu eğitiminizi devam ettirdiğiniz sürece verileriniz mahfuzdur. Ürün satın almanız halinde veriler 4 yıl süresince saklanır.

11. VERİLERİN PAYLAŞIMI

Yasal sorumluluk gereği, resmi merciler ve mahkemelerden gelen bağlayıcı isteklere cevap vermek dışında verilerinizi kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşmamaktayız.

12. ÇEREZLERİN KULLANIMI

İnternet sitelerinin tercih ve hareketlerinizi belirlemek adına kullandığı basit metin dosyalarına Çerezler adı verilmektedir. Biz ilgili metin dosyasını sadece dil tercihleriniz sebebiyle kullanıcı arayüzünü geliştirmek maksadıyla kullanmaktayız. Tarayıcınızın ayarlarından çerezleri dilediğiniz şekilde yönetebilir ve yönlendirebilirsiniz.

13. YAŞ SINIRI

Emoteknoloji web sitemizin yetişkinler tarafından kullanılması öngörülmüştür. Emoteknoloji web sitemiz çocuklara yönelik muhtevaya haiz değildir. Emoteknoloji, 13 yaşından küçük çocuklara ilişkin bilgilerle ilgilenmemektedir. Emoteknoloji, mevzubahis edildiği üzere ilgili yaş aralığındakilerin, kişisel verilerini/bilgilerini göndermemeleri konusunda işbu sözleşmeyle açık yönlendirmede bulunmaktadır. Ebeveynlerin ya da yasal olarak tayin edilen velinin, tarassutları altındaki çocukların herhangi bir kişiye ilişkin bilgileri Emokteknoloji´ye ulaştırıldığına dair şüpheleri olması halinde, eğer söz konusu bilgilerin silinmesi isteniyorsa, aşağıdaki adresten (Bizimle İrtibat Kurun adlı Maddeye bkz.) ivedilikle bizimle bağlantı kurmalarını rica ederiz. Böyle bir durumda, ilgili bilgiler derhal silinecektir.

14. KİŞİSEL VERİ HAKKI

Aşağıda madde madde sıralanan haklarınızdan bilgi@emoteknoloji.com mail vasıtasıyla istifade edebilirsiniz.

 • Kişisel bilgilerinizin kayıt edilip edilmediğini öğrenme
 • Eğer kişisel bilgileriniz kayıt altına alınmışsa buna dair bir nüshasını alma hakkı
 • Yurt içinde ve yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere vakıf olma hakkı
 • Kişisel verilerdeki eksikliği giderme ve yanlış işlenen bilgileri tashih edilmesini isteme hakkı
 • Kişisel bilgilerin silinmesi hakkı
 • Kişisel verilerin silindiği bilgisinin verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere belirtilmesini isteme hakkı
 • Kayıt edilen verilerin, bilgilerin otomatik sistemler aracılığıyla analiz edilmesiyle aleyhte oluşan sonuçlara itiraz etme hakkı
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı yöntemlerle işlenmesi hasebiyle zarara uğramınız durumunda zararın tazmin edilmesini isteme hakkı
 • Kişisel verilerinizin dilediğiniz kadarlık kısmının işlenmesine son verilmesi ve/veya bir süre tayin ederek o süreden sonraki verilerin işlenmesinin inkıtaya uğratılmasını isteme hakkı
 • İşlenen verilerin elektronik ortamdan bir kopyasını isteme ve bunların bir başka kişiye iletilmesini isteme hakkı
 • Kişisel verilerinin kullanımına istenilen vakitte itiraz etme hakkı

15. BİZİMLE İRTİBAT KURUN

Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.
 
Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@emoteknoloji.com adresine email gönderebilirsiniz. Firmamız’a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.
 
Firma Ünvanı: Emo Engelli Malzemeleri ve Teknolojileri San. Dış. Tic. Ltd. Şti.
Adres: H.Rıfat Paşa Mh. Yüzer Havuz Cd. Perpa Ticaret Merkezi, A Blok, Kat: 12, No: 1879, 34384 Şişli/İstanbul 
Eposta: bilgi@emoteknoloji.com
Tel: 0212 217 10 34