EMO TEKNOLOJİ

Online engelli alışveriş platformu.

Satışını Gerçekleştirdiğimiz Ürünüler Neler?

Başta görme engelliler ve az görenler olmak üzere tüm engelli gruplarına yönelik satışlar gerçekleştiriyoruz.

Danışmanlık Hizmeti Veriyoruz.

Tüm engelli gruplarına yönelik hem kurumsal hem de bireysel danışmanlık hizmetleri veriyor, sosyal sorumluluk projeleri hazırlıyoruz.

mbugelekmetinsenturkumityilmaz
EMO TEKNOLOJİ (ENGELLİ MALZEMELERİ OFİSİ)

BİZ KİMİZ?

Engelli Malzemeleri Ofisi, görme engelliler, az görenler ve bedensel engelliler için hayatı kolaylaştıran çözümler üretebilmek adına 2010 yılında kuruldu. Firmamızın kurucuları da tıpkı müşterileri gibi görme engeli bulunan kimselerden teşekkül etmektedir.

Bu sebeple müşterilerimizi en iyi şekilde anlıyor, onların ihtiyaçlarına yönelik ürünleri piyasaya sürüyoruz. Uygun fiyat politikamızla ulaşamadığımız, engeline çare olamadığımız kimse kalmasın istiyoruz.

Müşterilerimize kalıplaşmış çözümler sunmamayı, onun yerine herkese özel, bireysel çözümler üretmeyi kendimize şiar edindik. Sorunlarınızı dinliyor, sizinle ilgileniyor ve görme engelliler için tasarlanmış ürünler ile derdinize deva oluyoruz. Günümüzde teknolojinin gerekliliği yadsınamaz bir gerçektir. Biz de günlük yaşamımızın her anında var olan bu teknolojiyi kullanarak, gören gözünüz olmayı hedefliyoruz. Görme engelliler için yazılım geliştiriyor ve bunlara uyumlu cihazlar üreterek görme kusuru ile ortaya çıkan engellere teknolojik çözümler getiriyoruz.

Görme Engelliler ve Az Görenler için Teknolojik Çözümler

 • Görme engelliler ve az görenler adına yayınlanan her türlü haberi, gelişmeyi yakından takip ediyoruz.
 • Dünyadaki teknolojiyi ülkemize taşıyarak hem istihdam sağlıyor hem de herkesin istifade edebilmesi ereğiyle cüzi meblağlara ürünleri piyasa arz ediyoruz.
 • Görme engelliler için tasarlanmış ürünler adı altındaki ürünlerimizde “JAWS” sesli ekran okuma programlarını aktif olarak kullanıyoruz.
 • Braille” yazının biz görme engelliler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu doğrultuda ürünlerimizde “Orbit Reader 20, Braille Edge 40 gibi kabartma ekranları”nı kullanıyoruz.

Bu ekranlarda yazıları okuyabildiğiniz gibi Braille alfabesini kullanarak da yazabilirsiniz. Ayrıca görme engelliler için yazılımlar ile entegre olması hasebiyle; tüm bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerde de kullanılabilmektedir. “Braille Sense 40” gibi başlı başına bir bilgisayar olan kabartma ekranlarımız da mevcuttur. “Blaze-Et”, “Easy Reader” gibi kitap okuma cihazlarımızla artık yeni basılmış bir kitabın seslendirilmesini beklemenize gerek yok. Zira bu cihaz her türlü basılı dokümanları tarayıp, oradaki metinleri seslendirme özelliğine sahiptir. İşte bu gibi ürünlerimizle engellere teknolojik çözümler sunuyoruz.

Bunlar dışında görme engelliler ve az görenler için hayatı kolaylaştırmak adına ne gibi çözümler getiriyoruz?

Günlük hayatı kolaylaştırmak için ürettiğimiz çözümler neler? Günlük hayatı kolaylaştırmak adına kolumuza taktığımız saatin kabartmalı ya da sesli özelliğe sahip olmasından bize mihmandarlık eden bastonların hafif, şık ve sağlam olmasına kadar, sesli sıvı ölçer cihazlarla bardak vb. yerlerde dolum kontrolü yapmaya, tansiyon ve ateş ölçer cihazlarımızı kullanırken bir başkasına ihtiyaç duymamıza gerek kalmadan ekran okuyucu yazılımlarla bunları kullanabilmeye kadar geniş yelpazede ürün seçeneklerimiz bulunmaktadır. "Az görme problemi olan kişiler için ne gibi çözümler sunuyoruz? Özel tasarlanmış portatif veya masaüstü elektronik büyüteçler, “Govision”, “Easy Pocet” gibi özel ışıklı mercekler; “Zoomtext” gibi yaşlılar için tasarlanmış özel gözlükler; ekran büyütücü yazılımlar, büyük puntolu saatler çözümlerimizin birkaçına örnek teşkil etmektedir.

Mustafa Bügelek Fox Tv
Görmeyenler Kültür ve Birleşenler Derneğinden Bir Görsel3

Engelliler için Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti

  • Elbette, görme engelliler ve az görenler adına bu konuda da hizmetlerimiz mevcuttur. Bu alanda verdiğimiz hizmetleri maddeler halinde özetlemek gerekirse:
  • Engellilere yönelik hizmet veren sivil toplum kuruluşlarına kaynak oluşturmaları için proje danışmanlığı hizmetleri
  • Belediye, üniversite ve diğer kamu kurum, kuruluşlarına yönelik eğitim ve farkındalık organizasyonları
  • Görme engelliler ve az görenler için mesleki eğitimlerin tertiplenmesi
  • Görme engelliler ve az görenler için rehabilitasyon eğitimleri
  • Görme engelliler için tasarlanmış ürünler hakkında lansmanlar düzenlenmesi
  • Sağlık ve engelli turizmi danışmanlığı gibi “eğitim ve danışmanlık” bâbında hizmetler 

 

Konferans, seminer organizasyonları ve uygulamalı proje danışmanlığı hizmetlerini sadece bir iş olarak değil aynı zamanda hayat felsefemizin bir parçası olarak görmekteyiz. Bu sebeple sivil toplum örgütleriyle birlikte pek çok mesleki eğitim projeleri geliştirdik. Kütüphanelerin engellilere uygun hale getirilmesi, Braille baskı ünitelerinin kurulması, görme engelliler için yazılım geliştirme gibi engellere teknolojik çözümler adlı projelerimiz ise halihazırda devam etmektedir.

Vizyonumuz:
Kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla müşterilerimizin her türlü talebini karşılamak ve onlara hayatlarını kolaylaştırmak konusunda çözüm ortağı olmaktır.

Misyonumuz:
Engellilerin eğitim, istihdam, sağlık ve sosyal alanlarda eşit ve bağımsız olarak yaşamlarını sürdürebilmelerine katkı sağlamaktır.

Sloganlarımız:

 • Hayatı Kolaylaştıran Çözümler

 • Engelsiz Yaşam için Teknoloji

 • Kolaylaşsın Hayat
ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN

Çalışma Arkadaşlarımız

Emo Teknoloji Bünyesinde Çalışanlar

Kurucu Başkan ve Genel Müdür Mustafa Bügelek Bey'in Fotoğrafı

Mustafa Bügelek

Genel Müdür / General Manager
Bilişim Teknolojileri Departman Başkanı Çağatay Bey'in Fotoğrafı

Çağatay Ekşi

Bilişim Teknolojileri Uzmanı / IT Specialist
Ürün Geliştirme Uzmanı Ümit Yılmaz Bey'in Fotoğrafı

Ümit Yılmaz

Ürün Geliştirme / Product Development
Satış Pazarlama Uzmanı Selin Aksoy Hanım'ın Fotoğrafı

Selin Aksoy

Satış Pazarlama / Sales&Marketing
Teknik Servis Departmanı Başkanı Kemal Sezai Bey'in Fotoğrafı

Kemal Sezai

Teknik Servis / Technical Service
ovatanperver

Özge Vatanperver

Halkla İlişkiler / Public Relation
2010 YILINDAN BU YANA ERİŞİLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN

Hem ürün satışıyla hem de danışmanlık hizmetiyle daha erişebilir bir dünya için cansiparane çalışıyoruz.

2010
KURULUŞ YILI
10000
MUTLU MÜŞTERİLER
500
FİRMA BİZİMLE ÇALIŞTI
3
MAĞAZALAR
6
EKİP ARKADAŞLARI
150
TAMAMLANAN PROJELER

TRT'nin Mustafa Bügelek ile Yaptığı Röportaj

Şirketimizin genel müdürü Mustafa Bügelek Bey'in TRT'ye katılımları.

Fox TV'nin Mustafa Bügelek ile Yaptığı Röportaj

Şirketimizin genel müdürü Mustafa Bügelek Bey'in FOX TV'ye katılımları.